saatekava
T, 25.09
« September »
ETKNRLP
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
poll
Kas mõistad tänapäevast kunsti? (72)
jah
tunnen kunsti vastu huvi, kuid tihti ei mõista seda
hindan kunstnike jõupingutusi
moodne kunst on mulle arusaamatu
ei oska öelda
Muu variant:


Vaata tulemusi
UUT FOORUMIS
Nimede ja vôôrkeelsete sônade hääldusest (14.04.2017)
Kuulan praegu Klassikaraadiot

Fantaasia (20.09.2010)
Klassikaraadio saated

Keelekõrv (17.09.2010)
Klassikaraadio saated

Da Capo (17.09.2010)
Klassikaraadio saated

Hommikumäng (16.09.2010)
Klassikaraadio saated

pilt
 

Kuulad saadet

Boreaalia

Windows Media   Winamp


10 Udmurdid


Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Stuudios on külas Tallinna Ülikooli magistrant Nadežda Ptšelovodova ning doktorant ja FU juhatuse liige, EV esindaja Konsultatiivkomitees Andres Heinapuu. Saate autor on Jaan J. Leppik.06.02.2008
 

Kuula viimaseid saateid:


21.05.2008Kuula16 Innuiidid
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Stuudios on bioloog, reisimees ja kirjanik Markus Vetemaa. Saadet juhib Jaan J. Leppik. Toimetaja Mirje Mändla
 
16.04.2008Kuula15 Tšuktšid
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Kirjanik ja reisumees Olev Remsu vestab oma ekspeditsioonist Tšukotkale "rahvaste sõpruse" - nimelist rahalist toetust kasutades, kõneleb tšuktšid eluolust, Laurentsiuse Šamaanisaarest ja tšuktšide Alaska onudest. Saate autor on Jaan J. Leppik. Saates kõlab muusika Yat Khalt, Stephan Micuselt ja Kimmo Pohjoselt. Saadet toimetab Mirje Mändla
 
02.04.2008Kuula14 Sölkupid ja ngnanassaanid
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Stuudios on kirjanik Andres Ehin ja filmimees Riho Västrik. Saate autor on Jaan J. Leppik. Toimetaja on Mirje Mändla Saates kõlab Tiit Kikase muusika R. Västriku filmist "Middendorfi jälgedes", näited R. Västriku heliarhiivist ja samuti musitseerib Arve Henriksen
 
19.03.2008Kuula13 Neenetsid
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Stuudios on Eesti Keele Instituudi teadur Sven-Erik Soosaar. Saate autor on Jaan J. Leppik. Saadet toimetab Mirje Mändla. Saates kõlavad lisaks neenetsi traditsioonilisele muusikale, katkendid eesti heliloojate teostest: Weekend Guitar Trio - Robert Jürjendal, Tõnis Leemets, Mart Soo - Aura ja Seen, Märt-Matis Lill - Tuletäpid pimeduses Mirjam Tally - Kui puud jäävad raagu, tuleb nähtavale aasta,Kõik maastikud on vahast, Iha ongi õis ja Dhafer Youssefi looming plaadilt "Electric sufi"
 
05.03.2008Kuula12 Handid
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Stuudios on Valentin Kuik (filmirežissöör) ja Aimar Ventsel (etnoloog, R2 Etnokonservid saatejuht). Timofei Ketšimov, Sofja Multanova ja ansambel Ro:Toro. Saate autor on Jaan J. Leppik.
 
20.02.2008Kuula11 Sissejuhatus Siberisse
06.02.2008Kuula10 Udmurdid
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Stuudios on külas Tallinna Ülikooli magistrant Nadežda Ptšelovodova ning doktorant ja FU juhatuse liige, EV esindaja Konsultatiivkomitees Andres Heinapuu. Saate autor on Jaan J. Leppik.
 
30.01.2008Kuula9 Komid
Boreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Komid. Stuudios on külas Tallinna Ülikooli prof., keeleteadlane ( väitekiri komi keelest) Anu-Reet Hausenberg, Tartu Ülikooli doktorant, Eesti Kirjandusmuuseuni teadur Nikolai Kuznetsov. Saate autor on Jaan J. Leppik.
 
20.06.2007KuulaBoreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Saate teema - marid. Stuudios on külas Seesami elukindlustuse tehnilise arenduse spetsialist Nikolai Vasiljev ja jurist Valeri Kimajev ning Fenno-Ugria Asutuse hõimukeskuse juhataja Jaak Prozes. Saate autor on Jaan J. Leppik.
 
06.06.2007KuulaBoreaalia on saade inimesele, kes kuulatab metsade ning tundrate helisid ja nende peegeldusi põhjapoolkera loodus- ja kultuurrahvaste muusikalises mõtlemises. Boreaalia avab põhjarahvaste etnoste ja rituaalistiku piirjoontesse jäävat sõprade abil, kelle kogemused selles ilmas on hindamatud. Saate teema - ersad. Stuudios on külas Eesti Mordva Kultuuriseltsi aseesimees, Tallinna Polütehnikumi õppejõud Nikolai Bajuškin ja Fenno-Ugria Asutuse hõimukeskuse juhataja Jaak Prozes. Saate autor on Jaan J. Leppik.
 
 
Kuula vanemaid saateid


Järelkuulatavad saated on Real Audio või mp3-formaadis.
Real Audio kuulamiseks peab olema arvutisse paigaldatud tarkvara RealOne Player või Real Alternative, reaalajas programme saab kuulata ka Windows Media Player'iga.