saatekava
K, 17.10
« Oktoober »
ETKNRLP
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
poll
Kas mõistad tänapäevast kunsti? (72)
jah
tunnen kunsti vastu huvi, kuid tihti ei mõista seda
hindan kunstnike jõupingutusi
moodne kunst on mulle arusaamatu
ei oska öelda
Muu variant:


Vaata tulemusi
UUT FOORUMIS
Nimede ja vôôrkeelsete sônade hääldusest (14.04.2017)
Kuulan praegu Klassikaraadiot

Fantaasia (20.09.2010)
Klassikaraadio saated

Keelekõrv (17.09.2010)
Klassikaraadio saated

Da Capo (17.09.2010)
Klassikaraadio saated

Hommikumäng (16.09.2010)
Klassikaraadio saated

pilt
 

Klassikaraadiost

Muusika ühendab inimesi. Klassikaraadio on üle kümne aasta olnud Eesti suurim kontserdisaal, kus kuulajad ei pea tundma muret, et nad vales kohas plaksutavad. Ööpäevaringselt saab Klassikaraadiost kuulata mitmesugust väärtmuusikat barokist džässini, etnomuusikast nüüdishelikunstini, sekka uudiseid ja kultuurisaateid. Oluline osa kavast on elava muusika vahendamine – otseülekanded kontserdisaalidest Eestist ja kaugemalt – Euroopast, Ameerikast.

Meie kultuurisaated kõnetavad kuulajaid paljudel teemadel. Eriline tähelepanu on traditsioonidel, olemise kunstil ja püsiväärtustel. Püüame olla teejuhiks eesti kultuurisündmuste tänasel ja homsel päeval.

Klassikaraadio tahab olla kuulajale hea kaaslane, anda uusi teadmisi ja vaatenurki, lisada argipäeva veidigi ülendust, täita üksindushetki ja suurendada inimeste ühtekuuluvustunnet.

Klassikaraadio toimetust ja kuulajaid seob muusikaarmastus. Sellest tekib mõttekaaslus. Me kõik oleme uudishimulikud ja igatseme uusi ja uusi leide muusika aarete laekast, ja meil on nii palju avastada.

Tiia Teder, Klassikaraadio peatoimetajaMIS ON KLASSIKARAADIO?

· Klassikaraadio alustas tööd 1. aprillil 1995 Eesti Raadio III programmina
· Alates 1998. aasta 17. detsembrist on Klassikaraadio eetris ööpäevaringselt
· Klassikaraadio on ainus regulaarselt klassikalist muusikat edastav raadiojaam Eestis
· Uuringufirma TNS Emor andmetel oli Klassikaraadiol sügisel 2007 -  49 000 kuulajat nädalas
· Interneti vahendusel kuulatakse Klassikaraadiot kaugetes paikades üle kogu maailma, meil on püsikuulajaid Austraalias ja Ameerikas
· Klassikaraadio pikima ajalooga sarjad on maailmakuulsate muusikute portreede sari  BRAAVO, nüüdismuusika sari NYYD-MUUSIKA, muusikauudiste saade HELIKAJA jt
· Klassikaraadio populaarseimad saated on kuulsa klassika kontsert DA CAPO ja hilisõhtune maailmamuusikasaade FANTAASIA ning erinevatest uskumustest rääkiv TRADITSIOONI TARKUS
· Klassikaraadio on ainus raadiokanal Eestis, mis vahendab pidevalt live muusikasündmusi, iga nädal on eetris umbes 15 kontserdisalvestust või otseülekannet
· Klassikaraadio vahendab otseülekandes kõik Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid
· Klassikaraadio vahendab igal esmaspäeval tervikooperi

KLASSIKARAADIO KUULAJA

2008. aastal oli Klassikaraadiol keskmiselt 45 000 kuulajat nädalas ja 17 000 kuulajat päevas. Klassikaraadio kuulajad kuulavad päevas Klassikaraadiot keskmiselt kaks tundi. Teistest raadiojaamadest eelistavad nad Vikerraadiot.

Klassikaraadiot kuulab iga nädal 5% eestlastest ja 3% mitte-eestlastest. Suhteliselt rohkem on programmil kuulajaid kõrgema haridusega inimeste hulgas. Täpsema ülevaate Klassikaraadio kuulajaskonnast erinevates sotsiaaldemograafilistes rühmades annab alljärgnev graafik.

Klassikaraadio kuulajate osakaal sihtrühmast 2009. aastal (%)


Allikas: AS EMOR raadiopäevik, aluseks võetud 2009. aasta keskmine kuulajate arv nädalas

Võrreldes enamike Eesti raadiojaamadega jaotub Klassikaraadio kuulajaskond päeva lõikes ühtlasemalt. Mõnevõrra rohkem eelistavad kuulajad selliseid saateid nagu Klassikahommik, Da Capo, Fantaasia ja Sooviklassika.

LOE SIIT KUULAJAUURINGUST 2009
Kes kuulab ja miks

  • Klassikaraadio kuulajauuringu 2009 lühikokkuvõte

  • Koorilaulukuu